Pegasus Havayolları Hakkında

Pegasus Havayolları ucuz fiyata taşımacılık kavramına gösterdiği alaka ile 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding ortaklığında İstanbul’da kurulmuştur. 1990 yılı Mayıs ayında ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus Havayolları 2005 yılı Ocak ayında ESAS Holding tarafından satın alınmıştır. Pegasus Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Sabiha Gökçen Havalimanı’nı ana üs olarak seçmiştir. 20 yıllık başarılı geçmişi ile Türkiye’nin önde gelen havayolu firmaları arasında yer alan Pegasus Airlines iki uçakla başladığı filosunu günümüzde 66 uçağa kadar çıkartmıştır. Ağını her geçen gün geliştiren Pegasus şirketi Türkiye’den 24 ülkede toplamda 52 noktaya seferler gerçekleştirmektedir.

İç ve dış hatlarda seferler düzenleyen Pegasus iç hatlarda Ankara, Antalya, Adana, Bodrum, Diyarbakır, Dalaman, Elazığ, Hatay, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Konya, Kayseri, Malatya, Mardin, Sivas, Samsun, Şanlıurfa, Van ve Trabzon’a seferler düzenlemektedir. Dış hatlarda ise Amsterdam, Atina, Almatı, Berlin, Basel, Beyrut, Bükreş, Brüksel, Düsseldorf, Donetsk, Erbil, Kopenhag, Kharkiv, Köln, Krasnodar, Londra, Lefkoşa, Milano, Marsilya, Münih, Piriştina, Paris, Roma, Stockholm, Stuttgart, Tiflis, Tahran, Viyana, Üsküp ve Zürih kentlerine tarifeli olarak uçuş seferleri düzenlemektedir.

Pegasus Ucuz Uçak Bileti

Biletmen.com sizler için 2000'e yakın havayolu firmasının bilet fiyatı verilerini anlık olarak çekerek, en ucuz fiyatlı uçak biletini bulmanıza yardım ediyor. Bu hava yollarından birisi de Pegasus. Seyahatleriniz için en iyi tarih aralığını ve en uygun fiyatınızı bulurken, aynı zamanda bilet karşılaştırması da yapabilirsiniz. Sistemden hiç ayrılmadan online olarak rezervasyon ve satın alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sistemimizde bulunan kredi kartı ile satın alma imkânı sayesinde, biletlerinizi anlaşmalı kredi kartları ile taksitli olarak almanızı sağlıyoruz. Sitemiz üzerinde yaptığınız tüm işlemlerde GlobalSign koruması ile güvenliğinizi sağlıyoruz. Ayrıca Pegasus uçak bileti çağrı merkezimiz üzerinden kolayca satın alınabilmektedir.